Kurumsal

DUHA Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurumumuz TC Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak 2016 yılında kurulmuştur.

Tüm yönetmeliklere uygun olarak kurulmuş olan kurum,standartların çok üzerinde eğitim vermekte, bu amaca uygun fiziksel şartlar ve çalışanlar barındırmaktadır.

Bireylere ömür boyu günlük yaşam aktivitesi içindeki hemen her konuda yardımcı olmak ve günlük yaşama daha aktif katılım sağlamaları amaçlanmaktadır.

Rehabilitasyon süreci kapsamlı ve uzun olmalıdır.Sevgi ve emeğin yanında teknolojinin verdiği tüm imkanlardan faydalanarak bireyleri bir yerden alıp daha iyi bir yere getirmek, arkanıza baktığınızda gurur duyacağınız eserler bırakmak en paha biçilemez duyguların başında gelmektedir. Bu durumun bilinci ve hazzı ile bünyemizdeki tüm bireylere yaklaşımımızı sağlamaktayız.

Son teknolojik imkanlar ile donatılmış sınıf-salonları,uzman eğitim kadrosu ve tüm çalışanlarının güler yüzü ile DUHA ailesi sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacaktır.

Misyonumuz ;

Özel çocuklarımızın aile ve toplum içerisinde yük olmaktan çıkıp, kendi kendine yetebilen bir birey olmasını sağlamak,

Eğitim kalitesini sürekli artırarak daha iyiyi yakalamak için çaba sarf etmek,

Veli memnuniyetini ön planda tutmak ve aile eğitimi programları ile ebeveynlerin bilinç düzeyini artırmak,

Verdiğimiz hizmeti daha geniş bir tabana duyurmaktır.

Vizyonumuz;

Kendine ait bir tesisle var olan hizmetlerin yanı sıra, mesleki eğitim, üretim, bakım, konaklama ve sanatın birçok dalı gibi farklı özellikteki bireylere yönelik her türlü entegre hizmeti sağlayan, içinde bulunduğu işi daha da iyi yapabilmek için araştırma ve geliştirme biçimi oluşturmuş, başarılarını çalışanları ile paylaşan ve gurur duymalarını sağlayan örnek ve öncü bir grup olmaktır.

Çocuklarımızın layık olduğu eğitim ve öğretim hizmetini çağdaş fiziki alanlarda gönülden gelerek sevgi ve güler yüzle sunan güçlü bir eğitim kadrosuyla çalışmaktır.

Bizlerle aynı alanı paylaşan, meslektaşlarımızı bilinçlendirmek ve hizmet kalitesini artırmaktır.